Znasz bajkę o żywej wodzie?

W pewnej wiosce mieszkał chłopiec, którego matka śmiertelnie zachorowała. Nic nie pomagało żadne leki, zioła, okadzanie czy odczynianie. Znachorka rozłożyła ręce i powiedziała:
– Tu pomoże tylko żywa woda. Ale znaleźć ją bardzo trudno a droga daleka i niebezpieczna. Ci którzy w tę drogę wyruszyli nigdy nie powrócili.
Chłopiec mimo to wyruszył po żywą wodę dla swojej matki. Wiele niebezpieczeństw musiał pokonać (nie będę tu przepisywać całej bajki, znajdziecie ja w sieci) ale dzban wody żywej przyniósł i podała Matce do wypicia.

Wtedy stał się cud: kobieta wyzdrowiała!

Myślisz, że żywa woda to bajka? A może naprawdę woda może leczyć?

Woda odgrywa istotne znaczenie w procesach zachodzących w ludzkim (i nie tylko) organizmie, dlatego regularne nawadnianie organizmu powinno wejść Ci w nawyk, aby nie dopuścić do utraty nadmiernej ilości płynu z organizmu. Bez jedzenia wytrzymasz nawet kilka tygodni, bez wody tylko kilka dni. Bardzo ważne jest JAKĄ wodę pijesz.

Jak informuje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), aż 80% chorób jest skutkiem zakwaszenia organizmu, a jakość wody w naszych kranach jest z roku na rok coraz gorsza.

Cechy żywej wody

Jak działa woda alkaliczna, żywa woda?

Woda alkaliczna posiada wiele dobroczynnych właściwości dla zdrowia:
– dodaje energii,
– wspomaga procesy odnawiania komórek,
– podnosi lekko ciśnienie krwi,
– jest naturalnym przeciwutleniaczem,
– odkwasza organizm,

Dlatego powszechnie nazywa się ją WODĄ ŻYWĄ

Woda kwaśna (pH 5-6)
właściwości bakteriobójcze.
głównie do użytku zewnętrznego

Woda neutralna (pH 7)
bez smaku i zapachu
do codzienne go picia

 

Woda alkaliczna(pH 7-11)
przyjemny i słodki smak.
do codziennego picia.
Zawiera antyoksydanty i minerały

Coraz częściej słyszy się o Żywej czyli zjonizowanej wodzie alkalicznej. Woda alkaliczna jest wodą pitną, która wyróżnia się  wysokim pH. PH jest miarą kwasowości lub zasadowości roztworu. Wysokość pH określa czy roztwór jest zasadowy (powyżej 7,5 pH) obojętny czy kwaśny(niskie pH). Woda alkaliczna posiada pH powyżej 7,5, dlatego też nazywa się ją wodą zasadową.

W jaki sposób otrzymać wodę alkaliczną?

Można ją uzyskać ze zwykłej wody podczas procesu elektrolizy wody, czyli przepuszczenia przez nią prądu elektrycznego. W wyniku tego działania woda oraz rozpuszczone w niej sole rozdzielają się na dwie części: wodę żywą— alkaliczną (o pH 8,5-9,5) i wodę martwą — kwaśną (o pH 2-4).

Sole rozpuszczone w wodzie podczas elektrolizy rozkładają się na dodatnie jony metali w wodzie alkalicznej (wapnia, magnezu, potasu i sodu) i ujemne reszty kwasowe w wodzie kwasowej (siarkę, fosfor i chlor).

 

Możesz uzyskać zdrową, żywą wodę w bardziej naturalny sposób.

Obejrzyj ten krótki film

 

Naturalnych źródeł wody alkalicznej na świecie jest zaledwie kilka.

W Polsce wydobywa się ją jedynie ze źródła źródła na Podkarpaciu w okolicach Brzozowa.

Zdrowa woda to podstawa zdrowego żywienia,

dlatego zapraszam Cię na konferencje online na której dowiesz się o wiele więcej na temat wody.

Kliknij poniżej 

Zapisz się na konferencję